Domovská stránka...

 

DomůPražská UniverzitaVýlety Porta PragaPražské procházkyProcházky na další měsícPrůvodcovské kurzyKontaktyKniha návštěvVýlet č.15/2020

Datum: 21.6.2020
Odjezd: 7:30 hod.
Cena: 700 Kč

Ve stopách koňských kopyt anebo poznejte novu památku UNESCO
(Chlumec nad Cidlinou (Karlova Koruna) - Kladruby nad Labem - Slatiňany)

Zámek Karlova Koruna dostal svůj název na počest návštěvy Karla VI. Tuto barokní novostavbu navrhl pro hraběte Františka Ferdinanda Kinského mimořádný architekt Jan Blažej Santini Aichel. Vztah rodu Kinských ke koním byl prezentován vítězstvím Karla Kinského ve slavném dostihu Velké národní v Liverpoolu v roce 1883. Další příslušník tohoto rodu Oktavián Josef, spoluorganizátor 1. ročníku Velké pardubické, založil chov Kinských koní, sportovního plemene zlaté barvy. Cesta nás zavede do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, který byl v r. 2019 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zde navštívíme jak empírový císařský zámek a tak stáje bílých starokladrubských koní, kteří jsou dodnes ozdobou evropských královských stájí. Zdejší hřebčín, dnes jeden z nejstarších na světě, se specializuje na chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní starokladrubského plemene. Černou variantu, tedy vraníky, původně určené pro církevní hodnostáře, si prohlédneme ve stájích hřebčína ve Slatiňanech. A navštívíme rovněž i místní zámek, který v polovině 19. st. přestavěl Vincenc Karel Auersperg do podoby pohodlného rodinného sídla.
Průvodkyně ing. Ludmila Prokůpková.


 

FORMULÁŘ PRO OBJEDNÁVKU TOHOTO VÝLETU:
Pro bezproblémové odeslání vyplňte všechny položky... (
 *= Povinný údaj )
Prosíme také zájemce o správné vyplnění e-mailu, který je základním kontaktem této formy objednání

* Váš osobní email:  

* Vaše jméno a příjmení: 

Jiný kontakt (NEPOVINNÝ ÚDAJ)

* Počet osob: 


 

Informace či dotaz k výletu (objednávce): 

 

 

* S osobními údaji vámi zaslanými formou vyplněného formuláře, pro objednání tohoto výletu, bude nakládáno v souladu s platnými podmínkami GDPR, ze dne 25.5.2018.
*
Kontaktní údaje budou složit výhradně pro tuto objednávku výletu Porta Praga.
* Nebudete-li do budoucna chtít vámi zaslané údaje u nás uchovávat, kontaktujte nás.

< Souhlasím s uložením mých osobních a kontaktních údajů dle platných podmínek GDPR.
< Souhlasím s OBCHODNÍMI PODMÍNKAMI cestovní a vzdělávací agentury Porta Praga.